üstmenu

Lojistik

Lojistik
Lojistik
Lojistik

Yükünüz Uğur Nakliyat & Lojistik ile emin ellerde!

Uğur Nakliyat & Lojistik olarak grup içi ve grup dışı müşterilerimize hazırlayacağımız projelerde onların yardımını ve desteğini içeren bir anlaşma imzaladık. “Size UĞUR’lu Geleceğiz” anlayışımızın altının ne denli dolu olduğunu yıllardır hizmet vermekten onur duyduğumuz iş ortaklarımız ve herhangi bir şekilde bizimle temas kuran çözüm ortaklarımız ve müşterilerimiz gayet tabii bilmektedirler. Bu gurur ve onur tablomuzu aramızda güven ilişkisinin oluşacağı her kurum ve kuruluş ile paylaşmaya hazırız.

Yeniden Yapılanan ve büyüyen Uğur Nakliyat & Lojistiği

Uğur Nakliyat & Lojistik olarak bu denli değerli bir hizmetin ancak yeniden yapılanma süreci sonunda verilebileceğine inanıyoruz. Uğur Nakliyat & Lojistik olan kuruluş adımızı pazara tanıtmadan önce yapacağımız işi teorisi ve dünya çapında uygulamaları ile öğrenmeyi ve bu işe uygun altyapı, yatırım, organizasyon ve eğitim çalışmalarımızı tamamlamayı hedefledik. Başarının ancak çalışanların daha iyi yönlendirilmesi, kalitelerinin arttırılması ve eğitimlerinin arttırılması ile sağlanacağına olan inancımızla, her kademeye kadar inen, yoğun bir eğitim programı gerçekleştik.

lojistik hizmeti

LOJİSTİK NEDİR?

Lojistik; bir ürünün ilk üreticiden son tüketiciye kadar olan nakliye, depolama, gümrükleme, ambalajlama, dağıtım gibi tüm süreçlerini ifade eder. Başka bir tanım yapmak gerekirse lojistik; doğru ürünü, doğru yerde, doğru zamanda, doğru miktarda, doğru şekilde, doğru kalitede, rekabet edilebilir bir fiyat politikası ile sunmaktır. Dünyanın en büyük lojistik organizasyonu olan Tedarik Zinciri Uzmanları Konseyi’nin (Council of Supply Chain Management Professionals, CSCMP) tanımıyla lojistik; “Müşterinin ihtiyaçları doğrultusunda hizmetler de dahil olmak üzere tüm ürünlerin ve ilgili bilgilerin çıkış noktasından varış noktasına kadar etkili ve verimli bir biçimde taşınması ve depolanması için gerekli prosedürleri planlama, uygulama ve denetleme sürecidir. Bu açıklamalardan yola çıkarak gördüğümüz tüm ürünlerde lojistikten söz edebiliriz. Kısaca ifade etmek gerekirse lojistik, hayatımızın istisnasız her alanında yer alan son derece önemli bir unsurdur.

lojistik nedir

Lojistikte kurum dışı Kaynak Kullanımı

Maliyet alternatifleri veya verimlilik gibi çeşitli sebeplerle firmaların lojistik faaliyetlerinin tamamını veya bir kısmını bu konuda alanında uzmanlaşmış firmalara vermeleridir. Böyle bir durumda sadece istek değil, aynı zamanda maliyet ve verimlilik gibi nedenlerden dolayı firmalar lojistik faaliyetlerinin bir kısmını veya tamamını, konusunda uzmanlaşmış firmalara devretmekte ve bunun adına da “lojistikte kurum dışı kaynak kullanımı” denmektedir.

Tedarik Zinciri Yönetimi

Lojistikte yer alan aksiyon ve süreçlerin, bütün şirket hareketlerini kapsayacak şekilde organize edilerek daha ileri safhalara götürülmesine tedarik zinciri yönetimi denir. “Tedarik Zinciri, bir ürünün hammadde olarak üretilmesinden malın son tüketiciye ulaştırılmasından sonraki faaliyetlerine kadar hareket ettiği zincirdeki tedarikçi, imalatçı, nakliye, depolama, satış, satış sonrası hizmet dâhil tüm firmaları kapsar.

tedarik zinciri

 

İlgili İçerikler

Bu sayfayı okuyanlar aşağıdaki içerikler ile de ilgilendi.