üstmenu

Kurumsal

Kurumsal
Kurumsal
Kurumsal

Genel MüdürlükUğur Nakliyat; 1978 yılı henüz alternatif taşımacılığın uygulandığı dönemin başlarında, beş kardeşin geniş ufku ve enerjisiyle geçen yıllar için de, ekonomik sorunların çözümü için taşı toprağı altın olan İstanbul’u mesken tutmasıyla ve mütevazi adımlarla iş hayatına girmek istemesiyle başlayan serüvenin adıdır.
İstanbul’un cezbeden ve insanı içine çeken akustik atmosferinin altında, yıllarca evden eve taşımacılık ve lojistik sektörüne kusursuz hizmeti sunmaya çalışma çabaları, global gelişmelere ayak uydurma, haksız rekabet ortamında değerlerinden ödün vermeden ayakta kalabilmeyi ve günden güne yenilenerek var olmayı hedef edinen kitlesel bir yapı olan Uğur Nakliyat 1982 yılında resmen kuruluşunu ilan etmiştir.

Kuruluş süreci ile beraber yatırım planlarını yaparak Evden eve Taşımacılık ve Lojistik sektöründe kısa sürede adından söz ettiren, kendine özgü iş yapış biçimi, etkin hizmet anlayışını vurgulayan kurum kültürü ve planlı uygulamalar ile ülke çapında hatırı sayılır bir nakliye şirketi olmuştur. Derin bir gayretin ve emeğin sonunda meydana gelen Uğur Nakliyat Evden eve taşımacılık, lojistik, depolama ve şehir içi ulaşım alanlarında, 500’ün üzerinde çalışanı ile faaliyet gösteren, hedeflerine emin adımlarla yürüyen bir grup şirketidir.

Uğur Nakliyatın gelişmesindeki en önemli aşamalardan biri de kurumsallaşma çabasıdır. 1982 yılında İbrahim Ayılmazdır, şahıs firmalarının uzun ömürlü olmadıklarını görerek girişimlerini bir Limited şirket olarak düzenlemiş ve bu doğrultuda şirketini kurmuştur. Bu şirket, zamanla Uğur Grubu meydana getiren girişimlerin temeli ve gelişme merkezi olmuştur. Şirketin bir özelliği de Uğur Nakliyatın ana ilkelerinden biri olan yönetici ve çalışanların yönetime katılmaları hususunun ilk olarak bu kuruluşta uygulamaya konulmasıdır.

Yıllardır taşıdığı değerlere bağlı kalan, “Size UĞUR’lu Geleceğiz” anlayışı ile kurumsal çözümler üreten Uğur Nakliyat, sektörün tüm gerekliliklerini yerine getirmiş, taşımacılık faaliyetlerini içeren belgeleri edinmiş ve insana yatırım düsturu ile personel eğitimlerini aksatmamıştır.

İnovatif çözümleri hizmetlerinde uygulayarak ulusal çapta var olan kuruluşumuz, hem özel sektör hem de devlet projelerinde etkin rol almıştır.

 

Yıllara Göre Geçmişimiz

 

 • 1978

  Tarihin İlk Adımları

  Bu yıllarda nakliye sektörüne başlamamızın ilk yıllarıydı ve firmamızın kuruluş yılı olarak bilinmektedir. Kuruluş yıllarımızda nakliyenin zor olduğu dönemlerde nakliye aracı olarak at arabaları kullanılmakta olup ağır ve hafif ticari kamyonlar pek nadiren olmaktaydı.

 • 1982

  Kuruluş Yıllarımız

  Uğur Nakliyat resmi olarak 1982 yıllında nakliyecilik faaliyetlerinde yer almak için vergi mükellefi olmuştur. Faaliyet yıllarımızda ilk ağır nakliye kamyonumuz ile hizmet vermeye başladık.

 • 1995

  Gelişme Yıllarımız

  17. yılımızda tecrübelerin ön planda olması, hizmet kalitesinin yükselmesi, müşteri memnuniyetinin benimsenmesi ilkelerimiz haline gelmiştir. Sektörün lider kuruluşlarından birisi olmamızın en büyük gayreti bu yıllarda oluşmaktaydı. Kullandığımız ambalaj ürünlerinin kalitesi, yetkin ekip ve ekipmanlara önemimiz artmıştır.

 • 2001

  Akıllı sınıf Projesi (Meb)

  Milli eğitim bakanlığına ait devlet okullarında akıllı sınıf projesinin dağıtımını üstlenerek sentim bilişim, informatik bilgisayar firmaları ile sözleşme imzalanmıştır. 2001 yılından 2004 yılına kadar süren devasa hacimli bir projeyi başarılı bir şekilde sonuçlandırdık.

 • 2010

  Filo ve Depolama

  Bu yıllarda filomuza yeni 4 araç eklenerek araç sayımızı 12’ye çıkartık. Eş zamanlı olarak lojistik alanında 5 adet tır ile lojistik destek hizmeti vermeye başladık. Aynı zamanda 2000 depolama alanlarımız ile ev eşyası depolama konusunda profesyonel olarak hizmet vermeye başladık. 1.1 milyon türk lirası yatırım yaparak pratik ve kolay eşya depolama sistemleri geliştirerek sektöründe ilklere imza atmayı başardık.

 • 2016

  Plastik Kasa ve Tekerlekli Palet ile Taşıma

  Uğur Nakliyat evden eve ve lojistik taşımacılığında ilklere imza atan bir nakliye şirketi olmanın gururunu meydana getirdiği “proje taşımaları” ile yaşamaktadır. 2016 yılında vip taşımacılık hizmetinin öncülerinden olmak adına projelendirdiğimiz “Plastik Kasa ve Dolly” taşımacılığı çerçevesinde sıfır atık ve minimum hata ile müşterilerimize hizmet sunmayı ve taahhüt ettiğimiz zirve kalite anlayışını sürdürdük.

 • 2017

  Depolar arası Hizmetler Segmentasyonu Projesi

  Taşımacılık hizmeti verdiğimiz ulusal çaptaki markaların ilgili olduğu pazarı bölümlere ayırarak, seçilen küçük pazara yönelik strateji oluşturmayı hedefledik. Öncelikle hedef müşteri kitlesini belirleyen müşterilerimize taşıma ve nakliye hizmetimizde karlılık, maliyet, iş yükü, iş gücü ve lokasyon tasarrufu sağladık.

 • 2018

  Kurye Rota Hat Optimizasyonu Projesi

  Evden eve nakliye ve lojistik taşımacılığı sektöründe yeni bir süreç geliştirerek, tüm sistemin navigasyon entegre sistemli çalışması ve el terminalleri yardımıyla doğru lokasyona nakliyesi gerçekleştirilirken takip edilebilir bir sistem meydana getirdik. Bununla birlikte operasyonel iş yükünü azaltarak Turn-Over oranını aşağıya çektik.

 • 2019

  Tersine Göç (Taşınma) Projesi

  Literatürde kara yolu ile eşya taşımacılığı olarak adlandırılan ve İstanbul büyük şehir belediyesi tarafından muhatabına ücretsiz sunulan, sosyal sorumluluk projesi olarak uygulanan, Tersine Göç Projesinin yüklenici nakliye firması olduk. Evini doğduğu topraklara taşımak ve İstanbul’dan memleketine göç etmek isteyen ancak buna maddi olarak imkanı olmayan vatandaşlarımızın tüm nakliye, araç tedarik ve evden eve taşıma hizmetlerini yapmanın onurunu yaşadık. Bu kapsamda 2019 yılı içerisinde 4800 vatandaşımızın mutluluğuna şahit olduk.

 • 2020

  Geçmişten Bugüne (2020)

  38 yıllık iş deneyimimizle sektörün lider firmaları arasında ilk sırada yer alan firmamız, bir çok ödül ve başarıları ile kurumsal ve bireysel müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda kendine yön vermiştir. Teknolojik alt yapılarını geliştirerek müşteri takip, iş takip (UğurSoft) programlarını sistemine entegre ederek hızlı çözümler sunmaktadır. Alanında uzman operasyon ekibi, profesyonel çalışanları, 58 adet araç ile kendi filosu, 4.500 m² depolama alanı ve toplamda 250 personeli ile inovatif çözümler üretmekteyiz. 2020 yılına kadar süregelen başarı grafiğimizin artan bir ivme ile devam edeceğine olan inancımız tamdır. Bu inancımızı sabit kılan müşterilerimiz ve kaliteden ödün vermeden sunduğumuz hizmetin gururudur. Hizmet politikamızı her geçen gün geliştirerek Evden Eve Nakliyat | Depolama| Lojistik | Dağıtım alanlarında profesyonel olarak hizmetlerimizi sürdürmekteyiz.

   

   

İlgili İçerikler

Bu sayfayı okuyanlar aşağıdaki içerikler ile de ilgilendi.