üstmenu

Asansörlü Nakliyat

Asansörlü Nakliyat
Asansörlü Nakliyat
Asansörlü Nakliyat

Yüksek bir katta bulunan evinizden eşya taşınacak olması veya taşınacağınız yeni evinizin yüksek bir katta olması durumunda asansörlü nakliyat hizmeti tercih edilebilmektedir. Yüksek katlı binaların bazılarında yük asansörleri bulunmaktadır. Yük asansörü bulunan binalarda izin verilmesi durumunda taşıma yük asansörü aracılığıyla yapılmaktadır. Fakat yüksek katlı binaların çoğunda yük asansörleri bulunmamaktadır. Bu sebeple Uğur Nakliyat olarak eşyalarınızı kendi sahip olduğumuz seyyar asansörler yardımıyla evinizden almakta veya yeni evinize taşımaktayız. Asansörlü nakliyatın normal nakliyata göre birçok avantajı bulunmaktadır. Eşyalarınızın merdiven yoluyla taşınması durumunda eşyalarınızda çizik veya göçük oluşma ihtimali neredeyse kaçınılmaz olmaktadır. Asansörlü taşıma sayesinde evin cam veya balkonundan direk araca indirilen eşyalar veya eve çıkarılan eşyalar sallanmadan bir yere çarpmadan taşıma sağlandığı için eşyalarınıza zarar gelme ihtimali minimuma düşmüş olacaktır.

Eşyalarınızı asansörlü olarak taşımak için tabii ki evinizin konumunun belli kriterlere uyması gerekmektedir. Örneğin çok işlek bir cadde tarafında olan bir eviniz varsa veya evinizin çevresinde asansör kurulması için yeterli mesafe bulunmuyorsa taşıma mecburen merdiven yoluyla yapılmaktadır. Firmamızın en çok hizmet verdiği illerin başında gelen İstanbul ilimizin çoğu yerinde düzensiz ve çarpık bir kentleşme olması nedeniyle yolların boyutları değişiklik göstermektedir. Bu sebeple asansörlü taşıma istenmesi durumunda önceden firmamızın bilgilendirilmesi en iyisi olacaktır. Asansörlü taşıma istendiği bize önceden bildirilmez ise aynı gün içerisinde asansör bulmak neredeyse imkansızdır. Asansörlü taşımaya oluşan talep fazla olması nedeniyle son güne bırakıldığı zaman boşta araç bulmak çok zordur. Eğer sizde Uğur Nakliyat ile asansörlü taşıma düşünüyorsanız bunu telefonda firmamızabildiriniz.

modüler asansörlü taşıma

 

Asansörlü Eşya Taşımanın Avantajları Nelerdir?
  1. Eşyalarınızın hasar görme ihtimalini ciddi bir şekilde düşürür.
  2. Nakliye personelleri daha az yorulur.
  3. Az yorulan nakliye personeli daha uzun süre aynı tempoyla çalışabilir.
  4. Evden eve nakliyat hizmeti daha kısa bir sürede tamamlanır.
  5. Merdivenlerden eşya indirirken duvarlara zarar gelme ihtimalini ortadan kaldırır.

Nakliyat sektöründe kullanılan seyyar asansör türleri genel olarak 3 tanedir. Bunlar araç üstü modüler asansör, römork asansör ve araç içi nakliyat asansörü’dür.

Araç Üstü Modüler Asansör:
Bu asansör türü genelde yüksek katlı evler için kullanılmaktadır. Bu asansör türü aracın şasesine montaj edilir ve gerçekten çok kullanışlıdır. Türkiye’de nakliyat için genelde bu asansör türü kullanılmaktadır. Bunun en büyük sebebi rahatça istenilen yere taşınabilme olanağı sunmasıdır. Bu tür asansörler 14 katlı binalarda bile kullanılabilmektedir. 55-60 metreye kadar araç üstü modüler asansör bulmak mümkündür. Bu asansörler yaklaşık 400 kilograma kadar yükü taşıyabilmektedir.
Römork Asansör: 
Römork asansörler kendi başına kullanılabilmesinin yanında bir araca bağlanma ihtiyacı duymadan eşya taşımaya izin veren yapıdadırlar. Römork asansörler her ne kadar 250 kilograma kadar yükü taşıyıp 37 metreye kadar uzayabilselerde yüksek katlarda pek tercih edilmemektedir. Kullanmak için bir araca ihtiyaç duyulmasa da bu asansörleri taşımak için bir araca bağlanması gerekmektedir. Yüksek katlarda tercih edilmemesine rağmen kullanılmak istediğinde neredeyse 10. katlara kadar uzayabilmektedir.
Araç İçi Nakliyat Asansörü:
Araç içi asansör taşıması kolay kullanması pratik bir asansör türüdür. İhtiyaç olması halinde nakliye kamyonlarında taşınabilir. Bu asansörde yaklaşık 200 kilogram yük taşıma kapasitesine sahiptir. Çok yüksek katlı binalarda kullanılması pek mümkün olmasa da 7 katlı binalarda dahi kullanılabilmektedir. Bu asansörlerin çalışabilmesi için şebeke elektriğine bağlanması gerekmektedir. Genelde taşıması yapılan evden uzatma kablosu ile asansöre güç verilir ve kullanılır.

Bina Asansörü İle Seyyar Asansör Arasındaki Farklar Nelerdir?
Ev asansörlerinin büyüklüğü ve sayısı genelde binaların kat sayısına göre belirlenmektedir. Ev asansörleri insanları taşımak için tasarlandığından uzun ve büyük eşyalar genelde bu asansörlere sığmadığından eşya taşımak için pek kullanışlı oldukları söylenemez. Seyyar dışarıdan kurulan asansörler ise evin dışında olduğu için dikine kısıtlı bir alan bulunmadığı için her türlü ev eşyası rahatlıkla sığabilmektedir. Bu sebeple evinizin bulunduğu binada yük asansörü olmadığı sürece bizim tavsiyemiz seyyar taşıma asansörü’dür.

İlgili İçerikler

Bu sayfayı okuyanlar aşağıdaki içerikler ile de ilgilendi.