üstmenu

Evden Eve Nakliyat

Evden Eve Nakliyat
Evden Eve Nakliyat
Evden Eve Nakliyat

Uğur Nakliyat; 1978 yılı henüz alternatif taşımacılığın uygulandığı dönemin başlarında, beş kardeşin geniş ufku ve enerjisiyle geçen yıllar için de, ekonomik sorunların çözümü için taşı toprağı altın olan İstanbul’u mesken tutmasıyla ve mütevazi adımlarla iş hayatına başlayan serüvenin adıdır.

İstanbul’un cezbeden ve insanı içine çeken akustik atmosferinin altında, yıllarca evden eve taşımacılık ve lojistik sektörüne kusursuz hizmeti sunmaya çalışma çabaları, global gelişmelere ayak uydurma, haksız rekabet ortamında değerlerinden ödün vermeden ayakta kalabilmeyi ve günden güne yenilenerek var olmayı hedef edinen kitlesel bir yapı olan Uğur Nakliyat 1982 yılında resmen kuruluşunu ilan etmiştir.

Kuruluş süreci ile beraber yatırım planlarını yaparak Evden eve Taşımacılık ve Lojistik sektöründe kısa sürede adından söz ettiren, kendine özgü iş yapış biçimi, etkin hizmet anlayışını vurgulayan kurum kültürü ve planlı uygulamalar ile ülke çapında hatırı sayılır bir nakliye şirketi olmuştur. Derin bir gayretin ve emeğin sonunda meydana gelen Uğur Nakliyat Evden eve taşımacılık, lojistik, depolama ve şehir içi ulaşım alanlarında, 500’ün üzerinde çalışanı ile faaliyet gösteren, hedeflerine emin adımlarla yürüyen bir grup şirketidir.

Uğur Nakliyatın gelişmesindeki en önemli aşamalardan biri de kurumsallaşma çabasıdır. 1982 yılında İbrahim Ayılmazdır, şahıs firmalarının uzun ömürlü olmadıklarını görerek girişimlerini bir Limited şirket olarak düzenlemiş ve bu doğrultuda şirketini kurmuştur. Bu şirket, zamanla Uğur Grubu meydana getiren girişimlerin temeli ve gelişme merkezi olmuştur. Şirketin bir özelliği de Uğur Nakliyatın ana ilkelerinden biri olan yönetici ve çalışanların yönetime katılmaları hususunun ilk olarak bu kuruluşta uygulamaya konulmasıdır.

Yıllardır taşıdığı değerlere bağlı kalan, “Size UĞUR’lu Geleceğiz” anlayışı ile kurumsal çözümler üreten Uğur Nakliyat, sektörün tüm gerekliliklerini yerine getirmiş, taşımacılık faaliyetlerini içeren belgeleri edinmiş ve insana yatırım düsturu ile personel eğitimlerini aksatmamıştır.

İnovatif çözümleri hizmetlerinde uygulayarak ulusal çapta var olan kuruluşumuz, hem özel sektör hem de devlet projelerinde etkin rol almıştır.

 

 

 

Ev ve Ofis Eşyası Paketleme

Paketleme işlemi tüm ekipmanın, malzemenin ve parçaların taşıma yöntemini ve araçların belirlenmesini, uygun şekilde depolanmasını, ambalajlanmasını, muhafazasını ve sevkiyat faaliyetlerini içerir. Eşya paketlenirken eşyaya has özellikler ve ihtiyaçlar unutulmamalıdır. Bu durum da farklı paketleme koruma yöntemlerinin ve paketleme kategorilerinin oluşmasını zorunlu kılmaktadır.
Pazarlama açısından paketleme konseptine bakıldığında ürünün teşvik edilmesinde ve reklamında kullanılan bir yöntem olarak karşımıza çıkar. Ürünün şekli, ağırlığı, rengi, müşteriyi etkileyen bilgiler ve ürün hakkındaki bilgileri içerir. Taşınacak olan eşyaya verilen önemin ve hassasiyetin en temel göstergelerinden biri olan paketleme işlemi, kurumsal kimliğin icrasında en bariz göstergedir. Yıllar içerisinde edilen bilgi ve tecrübeler ışığında paketlemenin iki temel hizmeti sunduğunu ifade edebiliriz. Bunlardan ilki eşyanın nakliyesi ve depolanması sırasında eşyanın dış etkenlerden korunması ve ikincisi ise eşyanın depolanması ve taşınması esnasında kullanılması gereken işçi ve sarf malzeme maliyetlerini azaltmasıdır.

Paketler iki değişik düzeyde materyalden oluşabilir.

Birincil Paket; ürünü doğrudan içine alan ilk, asıl, iç pakettir. Tüketici paketi veya iç paket de denilir.

İkincil Paket; Birincil paketi koruyan ve ürün kullanılacağı zaman atılan materyaldir. Yükleme ya da nakliye paketlemesi ise; depolama, taşıma ve tanıtma için gereklidir.

 

Eşya Taşıma Fizibilite işlemleri

 • Eşya taşıma planlaması ve teklif için ekspertiz (uzman inceleme ve tespit) yapılmaktadır.
 • Teklifimizi kabulünüz halinde eşya taşıma günü belirlenir.
 • Taşıma için gelecek ekiplerin tamamı sigorta kapsamında olup, şirketimizin bünyesinde gerekli eğitimleri almış ehil çalışma arkadaşlarımızdır.
 • Eşya taşıma sigortası vereceğimiz teklifin içinde standart olarak tarafınıza sunulmuş olacaktır.

 

Eşya Taşıma Süreçleri

 1. Taşıma günü, önceden tespit edilmiş ve taşımaya konu olan eşyalarınızın hacmine uygun kapalı çelik kasalı aracımız kapınızda hazır olacaktır.
 2. Taşınacak olan eşyalarınızın personelimiz tarafından söküm ve paketleme işlemleri yapılacaktır.

2.a. Evinizde sökülmesi gereken tüm mobilyalar marangozumuz tarafından sökülerek, taşınılacak yerde tekrardan kurulumu yapılacaktır.

2.b. Mutfak eşyalarınız ve kırılacak eşyalarınız personelimiz tarafından paketlenip uygun kolilere yerleştirilerek taşınmaya hazır hale getirilir.

2.c. Oturduğunuz evde bulunan avize, stor perde, duvar montajları personelimiz tarafından sökülür ancak yeni yerleşeceğiniz eve montajı yapılmamaktadır.

2.d. Taşınmaya konu olan Kaba eşyalar (koltuk, gümüşlük, yatak, baza, gardırop vb.) ve Hassas eşyalar personelimiz tarafından pat pat tipi havalı ambalajlar ile paketlenip taşınmaya hazır hale getirilir.

 1. Taşındığınız bina ve taşınacağınız binada asansör yoksa eşyalarınız beden gücü ile nakledileceğinden ekstra ücret uygulanmaktadır.
 2. Eşyalarınız içerisinde Para Kasası, Piyano ve bu ağırlıkta değerlendirilecek benzer eşyalara ekstra taşıma ücreti uygulanmaktadır.
 3. Taşındığınız ve Taşınacağınız bina kapısına ya da site içerisine araç yanaşmama durumu olursa ekstra taşıma ücreti uygulanmaktadır.
 4. Taşınacak olan bütün eşyalarınız taşındığınız lokasyon da tek tek paketlerden çıkarılıp kurulumu ve yerleştirilmesi sağlanmaktadır.
 5. Taşınan bütün eşyalarınız şirketimiz tarafından sigorta kapsamında taşınacaktır.

 

 

 

İlgili İçerikler

Bu sayfayı okuyanlar aşağıdaki içerikler ile de ilgilendi.