üstmenu

Bilmeniz Gerekenler

Taşınmaya karar verdiniz.

Ülkemizde insanların ikamet ettiği evde ev sahibi olma oranı %62 seviyelerinde seyretmektedir. Bu oranı dikkate aldığımızda maalesef dünya ortalamasının çok gerisinde kalıyoruz. Hızlı artan nüfus ve buna orantılı olarak tüketiminde artması ile ev sahibi olma oranı bazı yıllarda düşüşler göstermiştir. Daha fazla çeşitlendirebileceğimiz örnekler ile aslında ülkemizin yarısından fazlasının kiracı statüsünde olduğunu söyleyebiliriz. Bu hususu dikkatlice incelediğimizde nakliye ve evden eve taşımacılık sektörünün kendiliğinden ihtiyaçlarımıza binaen oluştuğunu söylemek doğru olur. Halk arasında birçok farklı yönüyle adlandırılan evimi değiştirmek istiyorum, daha büyük bir eve taşınmak istiyorum, il değiştirmek istiyorum, siteye taşınmak istiyorum, komşularımı beğenmedim taşınmak istiyorum, ev sahibinin oğlu burada oturacak, bu sebeple ev arıyorum gibi binlerce örnek ile taşınma sürecinin başladığını ve buna karar verildiğini aslında anlıyoruz. Eğer sizlerde bu ve buna benzer ifadeler ile taşınmaya karar verdiyseniz izleyeceğiniz yolları ve hatta bu süreçte başınıza gelecek mutlu veya mutsuz hadiseleri yıllara dayanan nakliye ve evden eve taşımacılık tecrübemiz ile sizlere aktarıyor olacağız.

Taşınma Süreciniz başladı

Fikren bütün hazırlıklarınızı yaptınız ve karar sürecini tamamladınız. İhtiyacınız olan yeni bir ev ve kurumsal bir nakliye ve evden eve taşımacılık firması olacaktır. Aslında sürecin bazen tatlı bir atmosferde geçtiği bazen de çıkılmaz bir hal aldığı süreç tamda burasıdır. Eğer sizden önce bir arkadaşınız, komşunuz veya akrabanız taşındıysa ve ondan nakliye firması ile alakalı olumlu referans aldıysanız ve o nakliye firması hala aktif ve aynı hassasiyet ile hizmet vermeye devam ediyorsa bu işinizi biraz kolaylaştıracaktır. Ancak ülkemizde taşınacak olanların %80 i ya yeni taşınıyordur ya da nakliye ve evden eve taşımacılığı hizmetine ilk defa ihtiyaç duyuyordur. Bu durumda bir taşınan olacaksanız işiniz biraz daha zor. Hemen bir gazete ilanına veya internet arama motorlarına ihtiyaç duyacak ve araştırmaya başlayacaksınız. Karşınıza binlerce firma ve ilan çıkacaktır, hatta internet siteleri sizi cezbedecektir ama içinizde hep bir kuşku ve tereddüt olacak, kendinize hep şu soruyu soracaksınız: “Ya istediğim gibi bir firma değilse ya eşyalarıma zarar verilirse” kuşkularınızı doğrular nitelikte bir taşıma firması ile karşılaşırsanız sizin için üzülüyor olacağız çünkü hiçbir şekilde memnun olamayacaksınız ve muhatap bulamayacaksınız. Şansınız yaver giderde Uğur nakliyat ile yolunuz kesişirse, sizlere binlerce referans sunabilecek ve operasyon birimimiz de 10 arkadaşımız ile her daim sizlere muhatap olacağız.

Ekspertiz ve Rezervasyon talebiniz

1978 yılından beri aralıksız süregelen kaliteli, temiz, anlayışlı ve çözüm odaklı hizmet anlayışımızın artan bir ivme ile başarımıza katkı sunduğunu ve yolumuza ışık tutan değerlerimizden asla kopmadığımızı altını çizerek belirtmek isteriz. Taşınacağınızı bize bildirdiğiniz andan itibaren oluşacak olumsuzlukları ortadan kaldırmak adına sizleri evinizde veya ofisinizde ziyaret ederek taşınacak eşyaların hacimlerini, hassasiyetlerini ve miktarlarını ekspertiz hassasiyeti ve profesyonelliği ile inceleyip değerlendiriyoruz. Bu değerlendirmemizin sonucunda paketleme için kullanılacak sarf malzeme miktarını, taşıma için gerekli personel sayısını, taşımayı yapacak uygun nakliye aracını, nakliye sürecinde kullanılacak ekipmanları ve lokasyonların taşınmaya müsait olup olmadığının kararını veriyoruz.

Taşınmanız ne kadar sürer

Taşınmanıza ilişkin uygun araç ve ekipmanlarımız belirlenen rezervasyon planına göre kapınıza gelecektir. Profesyonel ekibimiz hemen işe koyularak eşyalarınızın hassasiyetine göre paketleme sarf malzemeleri ile eşyaların uygun paketlemesi ve kolileme işlemi yapılacaktır ayrıca eşyalarınızın sökülmesi ve sarılması gerekiyorsa alanında profesyonel ekibimiz eşyaların sökülmesini sağlayacaklardır. Paketlenen ve kolilenen eşyalarınız uygun taşıma yöntemi ile nakliye aracımıza taşınarak istiflenecektir. Lokasyonun taşımaya uygun olmaması ve bina içi asansörünün olmaması durumunda eşyalarınızı bina dışında prototif asansör kurarak taşıyor olacağız.

Taşıma sigortasını başlatıyoruz.

Taşınma günü ve saati netleştiğinde eşyalarınızın tamamı öngörülen maddi değerde taşıma sigortamızı devreye alıyoruz. Taşınmanın başlangıcından memnuniyetinizi görene kadar sigortamız devrede olacaktır. Memnuniyetinizin bizlere referans olacağı bilincindeyiz.

 

 

İlgili İçerikler

Bu sayfayı okuyanlar aşağıdaki içerikler ile de ilgilendi.